Історія Засільської школи



З далеких 30 років починається історія Засільської школи. Її відкрито у 1936 році. Спочатку це була Кагановицька початкова школа. Першим її директором був Рубан Пантелеймон Сидорович. В грізні роки Великої Вітчизняної війни він добровольцем пішов на фронт, а разом з ним вчитель Пащенко Микола Олексійович. Не повернулись вони додому. Рубан П.С. загинув смертю хоробрих на станції Лозова на Донбасі; Пащенко М.О., штурман бомбардувальника дальної дії, загинув, знищуючи ворога з повітря. Під Волгоградом загинув учень нашої школи Сиводідов Григорій Трохимович. Пам'ять про них ніколи не зітреться у наших серцях.
                В роки війни школа не працювала: вона була напівзруйнована.
                Коли закінчилася війна, власними силами було побудовано приміщення сучасної школи. Першим післявоєнним директором стала Михайлова Любов Федотівна, яка працювала в цій школі з 1939 року. Вона передає школу Розенфельду Йосипу Марковичу в 1948 році. Цього року вперше на шкільній лінійці разом з першокласниками стояли 14 – 16 –річні п’ятикласники . Перший післявоєнний випуск 7 класу був в 1951 році.
Старші класи не могли бути відкритими через відсутність матеріальної бази. Односельці декілька років власними руками добудовували приміщення школи, розширювали та облаштовували нові навчальні класи, лабораторії, підсобні приміщення. Навіть діти брали участь у суботниках та недільниках. В 1953 році школу перейменовують в Ленінську  середню школу.

                1956 року,  попередньо занявши перші місця на районному, обласному оглядах художньої самодіяльності серед танцювальних колективів шкіл, танцювальний колектив нашої  середньої школи виступав на фестивалі молоді в Києві.
Працювали спортивні секції. Лілія Ісаєва і Анатолій Кобець були чемпіонами Жовтневого району і призерами обласних спартакіад з бігу на 100 і 200 м., зі стрибків у довжину
                В 1956 році відбувся перший випуск 10-ти класників.
В 1958 році відбувся третій випуск Ленінської середньої школи: 27 учнів.
З 1958 по 1961рр. школу очолював Зубович Павло Адамович. В 1961 році він передає школу Рудській Лідії Єгорівні. З 1 січня 1965 року школа стає 8 –річною, у зв’язку з відкриттям середньої школи в селищі біля цукрового заводу. З 1966 по 1967 рр. керує школою Мельник  Ганна Кирилівна.
У 1967 – 1973 рр. директором школи була Михайлова надія Федотівна.
З 1973 по 1997 рр. очолює  школу Корнієнко Михайло Григорович, який в 1997 році передає школу  Овчаренко Надії Миколаївні.
З 2007 року  директором  Засільської ЗОШ І – ІІ ступенів  стає Петриковець Валентина Олександрівна .
Завдяки зусиллям батьків школа перетворюється на казкову країну. Сучасні класні кімнати приваблюють євроремонтом . Щоранку  зустрічає учнів широко відкритими дверима. Дивує гостей розмаїттям квітів, манить до себе випускників добрими, теплими спогадами.   Скільки їх вийшло із стін приміщення. Серед них вчителі і водії, продавці та інженери, лікарі та бізнесмени. Така багатогранна за своїми інтересами і уподобаннями аудиторія, як і саме життя. Але є те спільне, що об’єднує сьогодні всіх нас. Це слово «школа». Адже немає такої людини, у якої не тьохнуло б серце при цьому слові.

Педагогічний колектив Засільської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів спрямовує свою діяльність на забезпечення виконання навчальних програм та забезпечення належного рівня організації навчально-виховного процесу.
       У 2008 році ІІІ місце в районній олімпіаді з історії, ІІІ місце в олімпіаді «Юне обдарування» з математики

       У 2009 році ІІІ місце з історії на районній олімпіаді.

       У 2010 році учасники  Всеукраїнських конкурсів «Кенгуру» та «Левеня», 13 учасників 6 – відмінний результат.

 2014 року Засільську ЗОШ І-ІІ ступенів реорганізовують у Засільський НВК (відкривають дитячий садок ).
А  2016 року створюють філію Первомайської опорної школи.
Станом на 1 вересня 2019 року у Засільській філії навчається 25 учнів 1-4 класів та 16 вихованців .
Освітній процес здійснюють 4 вчителі початкових класів та 2 вихователі.
Якісний склад вчителів : всі вчителі мають вищу освіту, за наслідками атестації  3 вчителя з вищою категорією, 1- спеціаліст, вихователі мають 10 тарифний розряд.
Віковий склад вчителів наступний:  до 30 років -1, до 40 років – 1 , до 50 років - 1, до 60 років - 1;
вихователів: до 40 років-1, до 50 років-1.

Немає коментарів:

Дописати коментар